Cyssus Villaları

Çeşme’nin ilk çağlardaki ismi olan Cyssus MEV İnşaat’ın Ilıca bölgesinde gerçekleştirdiği 11 adet villadan oluşan siteye ismini vermiştir. Cyssus Villaları Eski Çeşme- İzmir yolundan başlayıp denize kadar uzanan 6506 m²lik alan üzerine kurulu müstakil ve ikiz villalardan oluşmaktadır.

Cyssus Villaları Projesinde kullanıcıların isteklerine yanıt veren, çevreyle uyumlu, bulunduğu iklime göre yönelen ve bu iklime uygun malzemelerin kullanıldığı tasarımlar uygulanmıştır.

Projenin yazlık yaşama yönelik yapılmış olması sebebiyle iç mekân- dış mekân uyumu çok önemlidir. Bunlar arasında geçiş yapıldığında mekânların bütünlüğü bozulmayacak şekilde bir uyum yakalanmıştır. Tüm villalar iç ve dış mekânlarıyla bir bütün olarak ele alınmıştır. Üzeri çatı ile örtülmüş teraslar ve geniş saçaklarla güneş kontrolü sağlanmıştır.

Bina cephesinde farklı fonksiyonları ifade eden konsollar, teraslar ve renk kullanımlarıyla kütle dışarıdan okunabilmektedir.

Cyssus Villalarının modern ve fonksiyonalist mimarisindeki parçalanmış, yalın geometrik formlar cephede farklı renklerle boyanarak ifade güçlendirilmiştir. Özenle seçilen ve özel karışımlardan oluşan bu renkler zaman içinde birçok projeye ve mimara da esin kaynağı olmuştur.

Her bir villa, terasından havuzu ve ortak yaşam alanı olan iç avluyu görecek şekilde konumlandırılmıştır. Bu yapılırken kendi aralarında mahremiyet de korunmuştur.

Farklı renklerde boyanarak görsel etkisi arttırılış yatay ve düşey öğeler,,,

Villalar terasları, havuzu ve ortak yaşam alanı olan iç avluyu görecek şekilde konumlandırıldı.

Farklı büyüklük ve kalınlıktaki takozlar bina saçakları ve dış duvarlar arasındak ayrımı vurgulayarak, dış cephede eksiksiz bir ritim yaratmıştır. Saçaklarda aynı renge boyanmış bu takozlar, ışık gölge oyunlarıyla binaların 3. Boyuttaki zenginliklerini arttırmıştır.

Her bir detaya gösterilen özen sayesinde kullanıcılara huzurlu ve konforlu yaşam alanları sunulmaktadır.

Lokasyon